Luottamushenkilöt 2021-2025

Eero Bogdanoff

valtuutettu, valtuustoryhmän pj. Kaupunkirakenneltk. jäsen, Joensuun veden johtokunta pj. Joukkoliikenne jaosto jäsen ja KV:n vaaliltk. jäsen

Yhteystiedot:

eero.bogdanoff@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 044 5544322

Asseri Kinnunen

valtuutettu, kaup.valtuuston 2.vpj

Yhteystiedot:

asseri.kinnunen@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 045 1202482

Timo Vornanen

valtuutettu, kaupunkirakennelautakunnan jäsen, joukkoliikenne jaoston varajäsen.

Yhteystiedot:

timo.vornanen@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 050 505 2818

Outi Mara

valtuutettu, kultuuri- ja liikuntaltk:n varajäsen, osallisuus- ja vetovoima ltk:n jäsen

Yhteystiedot:

outi.mara@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 040 5933104

Marjatta Räty

valtuutettu, tarkastuslautakunta pj. Alueellinen jäteltk. varajäsen

Yhteystiedot:

marjatta.raty@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 050 5431972

Jaakko Leppänen

valtuutettu, valtuustoryhmän sihteeri, osallisuus- ja vetovoimalautakunnan jäsen, käräjäoikeuden lautamies, KV:n vaaliltk. varajäsen.

Yhteystiedot:

jaakko.leppanen@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 045 1124350

Jari Korhonen

valtuutettu, kasvatus- ja koulutuslautak. varapj. Sote-neuvottelukunnan jäsen,kaupunkirakenneltk. varajäsen, Puhas Oy:n varajäsen

Yhteystiedot:

jari.korhonen@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 0500 277923

Anssi Jumppanen

1. varavaltuutettu, kulttuuri- ja liikuntalautakunnan varajäsen,

Yhteystiedot:

anssi.jumppanen@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 050 3449211

Juhani Kärnä

2. varavaltuutettu, rakennus- ja ympäristölautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

juhani.karna@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 044- 9783463

Teemu Arponen

3. varavaltuutettu, kulttuuri- ja liikuntalautakunnan jäsen, Joensuun veden johtokunta varajäsen

Yhteystiedot:

teemu.arponen@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 045 6304733

Tommi Asikainen

4.varavaltuutettu, alueellinen jätelautakunta jäsen, kasvatus- ja koulutuslautakunta varajäsen,

Yhteystiedot:

tommi.asikainen@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 044 0766173

Juha-Pekka Kettunen

7. varavaltuutettu, sote-neuvottelukunnan varajäsen

Yhteystiedot:

juha-pekka.kettunen@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 044 5348598

Ilkka Raassina

8.varavaltuutettu

Yhteystiedot:

ilkka.raassina@nullhotmail.com
puh. 040 4160766