Luottamushenkilöt 2021-2025

Asseri Kinnunen

valtuustoryhmän pj, valtuutettu, kaup.valtuuston 2.vpj

Yhteystiedot:

asseri.kinnunen@nullgmail.com
puh. 045 1202482

Timo Vornanen

valtuutettu, kaupunkirakennelautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

PStimovornanen@nullhotmail.com
puh. 050 505 2818

Outi Mara

valtuutettu, kultuuri- ja liikuntaltk:n jäsen, osallisuus- ja vetovoima ltk:n jäsen

Yhteystiedot:

outimara@nullmsn.com
puh. 040 5933104

Eero Bogdanoff

valtuutettu, kaupunkirakennelautakunnan jäsen, Joensuun veden johtokunta pj

Yhteystiedot:

eero.bogdanoff@nullluukku.com
puh. 044 5544322

Marjatta Räty

valtuutettu, tarkastuslautakunta pj,

Yhteystiedot:

marjatta.raty@nulljns.fi
puh. 050 5431972

Hannu Helander

valtuutettu, kasvatus- ja koulutuslautakunta vpj

Yhteystiedot:

hannu.helander@nullicloud.com
puh. 040 160 4376

Jaakko Leppänen

valtuutettu, valtuustoryhmän sihteeri, osallisuus- ja vetovoimalautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

jaakko.l3ppanen@nullgmail.com
puh. 045 1124350

Jari Korhonen

1. varavaltuutettu, kaupunkirakennelautakunnan varajäsen, Puhas Oy:n varajäsen

Yhteystiedot:

jari.t.08@nullhotmail.com
puh. 0500 277923

Anssi Jumppanen

2. varavaltuutettu, kulttuuri- ja liikuntalautakunnan varajäsen,

Yhteystiedot:

atjumppa@nullgmail.com
puh. 050 3449211

Juhani Kärnä

3. varavaltuutettu, rakennus- ja ympäristölautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

malegrohn092@nullgmail.com
puh. 044- 9783463

Teemu Arponen

4. varavaltuutettu, kulttuuri- ja liikuntalautakunnan jäsen, Joensuun veden johtokunta varajäsen

Yhteystiedot:

teemu.arponen@nullnetti.fi
puh. 045 6304733

Tommi Asikainen

5.varavaltuutettu, kasvatus- ja koulutuslautakunta varajäsen,

Yhteystiedot:

asikainen.tommi@nullhotmail.com
puh. 044 0766173

Kari Surakka

7.varavaltuutettu, rakennus- ja ympäristölautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

kari2surakka@nullgmail.com
kari.surakka@jns.fi
puh. 0400 885 125

Juha-Pekka Kettunen

8. varavaltuutettu

Yhteystiedot:

jpkettunen@nullhotmail.com
puh. 044 5348598